Space For Mana - Ebru Günel

Merhaba, ben Ebru.

Space for Mana’nın kurucusu, tasarımcısı ve hikaye anlatıcısıyım.

Space for Mana; 2019 yılında Antalya’da açılan ve varlığını bugün de sürdürmeye devam eden bir marka. En temelinde; ‘bahşedilmiş şeyler’ anlamına gelen Mana; ilkel toplumlarca önemli kabul edilen doğaüstü bir gücü simgeler. Polinezya adalarında yaygın olan Mana inanışına göre; gökten yeryüzüne inen bu güç, yeryüzünde de kişiden kişiye hatta nehirlere, hayvanlara ve bitkilere geçer. Hepimizin parçalarından oluşan bir bütünü ve bu bütünden gelen bağlılığımızı da sembolize eder.

Mitoloji, masal çözümlemeleri, semboller ve günlük yaşantıdan ilham alarak; seramik, kumaş ve kağıt işlerinden oluşan üretimlerimde odak noktam; hatırlatmak. İçimizde var olup zamanla üzeri kapanmış olan sezgilerimize ışık tutmak, kendimize iyi gelecek şeyleri bulmak ve paylaşmak.

Space for Mana’da çoğu üretim kendi hikayesi ile var oluyor. Hepimizin bir hikaye ile var olması gibi… Üretirken en büyük motivasyonum da;  bir bardak, tabak ya da dekoratif üretim paylaşıyor olmanın yanı sıra; bir deneyimi, hissi ya da güç veren hikayeleri paylaşıyor olmak. Böylelikle; edindiğiniz bir space for Mana üretiminin, hiç beklemediğiniz ama tam da ihtiyaç duyduğunuz anlarda size hatırlatacak bazı şeyleri olabiliyor.

 

‘O’nda bana iyi gelen bir şey var’ diyeceğiniz üretimlerle, ortak Mana’da buluşmak dileğiyle ...


Eski Yazı Yeni Yazı

0 yorum

Bir yorum bırak

Lütfen not edin, yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.