Sjórinn İstanbul - Deniz Ceylan

Merhaba, ben Deniz.

Sjórinn Istanbul’un kurucusu ve tasarımcısıyım. Uzun yıllar farklı sektörlerden birçok yerli/yabancı markanın iletişim ve proje süreçlerini yönettim, hala bu alanda danışmanlık vermeye devam ediyorum.

Hayalim; çocukluğuma dair nefesimi kesen, bana ışık tutan, eşsiz anılarımı içinde barındıran bir marka yaratıp, bunu güzel ruhlara sahip insanlarla, sevgi dolu bir enerjiyle paylaşmak ve bunu içimde her geçen gün büyütmekti.

Sjórinn Istanbul’u kurarken, "Deniz” in, özgürlüğü huzura kavuşturan derin maviliği, onun coşkulu ve berrak formu, dalgalarının sakinleştirici sesi en büyük ilhamım oldu.

Sjórinn’in (Siyorin olarak okunuyor) anlamı İzlandaca, ‘Deniz’ demek. Kendi iç̧ denizimde yasadığım tüm duygu ve düşünceler hayata geçirdiğim bu markada olsun istedim.

Neden İzlandaca diye sorarsanız; doğduğum gün aileme babamın Karadeniz’de eşine ender rastlanan kocaman bir balık (morina balığı) tutmasıyla büyük bir hediye vermişim. İsmim bu yüzden Deniz, balıktan eve döndüğünde de denizde olsun diye…

Doğduğum gün bütünleştiğim sonsuzluğa uzanan deniz ve büyük balık, bu hikayede olsun istedim. Dünyanın en büyük balıkları olarak bilinen balinalar ise en büyük ilham kaynağım oldu. Balinaların başkenti olarak tanımlanan bölge İzlanda… Kendi farkındalık yolculuğum da babamı kaybettikten sonra başladı. Sjórinn ve onun bir kuyruğun peşindeki hikâyesi, kendi hikayeme ortak oldu.

Bu hikâyeye doğdum topraklardan da doğal bir ürün eklemek istedim. Yüzmeyi ilk öğrendiğim, eşsiz renkteki yeşille mavinin buluştuğu bir Karadeniz koyundan aldığım doğal deniz kumu taneciklerini minderlere ekleyerek, tüm bu denizde başlayan hikayemle, meditasyon pratiğinizde somut dünya ile aranızdaki bağ̆ olmak istedim.

İçinizdeki denize yapacağınız yolculukta balinaların derinlerdeki hayatları, nefes alışları ve hayranlık uyandırıcı dengeleri, kendinizi yeniden keşfetmek için rehberiniz olsun dilerim.

Tasarladığım zamansız ürünlerin, kendi akışınıza yapacağınız yolculukta,  sadece ‘sen zamanı’ olmasını umut ediyorum.

Rahatlayın ve daha yavaş, sürdürülebilir bilinçli bir yaşam sürmek için kendi yolculuğunuzun akışında dinginleşin.


Eski Yazı Yeni Yazı

0 yorum

Bir yorum bırak

Lütfen not edin, yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.