Márcio Pereira - Márcio Pereira Ceramic

 

Seramiğe gençken başladım ama profesyonel hayatımda grafik tasarımcı ve fotoğrafçı olarak çalıştım. Yıllar geçtikçe ellerimi bir ifade aracı olarak kullanma ihtiyacı hissettim ve seramik sanatına dönüş yaptım.

Brezilya'dayken, kendimi tamamen zanaatkar işlere adamak, sunum ve sergilere eşsiz parçalar yaratmak için gazete ve kitap yayıncılığındaki kurumsal işimden tamamen vazgeçtim, o sırada Türk eşimle İtalya'da bir yoga seminerinde tanıştım ve Türkiye'ye taşınmak işimde olduğu gibi doğal olarak aktı.

2019'dan beri Türkiye'de yaşıyorum, kendimi tasarım ve üretiminin yanı sıra, sır geliştirmeyi de içeren seramik sürecine adadım. 1300 dereceye kadar çıkabilen, 9 saat kadar uzun sürebilen yüksek pişirim yöntemi ile kil ve sırlarda benzersiz doku ve renkler elde ediyorum.

Basma kalıptan uzak, zamanla oluşup deneyimlerle beslenen ve bu akışta araştırma geliştirme gerektiren seramik üretim süreci bana ilham veriyor. Sanatım sadece sonucun kendisinden değil, bu üretme zevkinden ortaya çıktı.

Logo , bir lotus çiçeğinde yaşayan Tanrıça Shri Lakshmi formundaki meditasyon duruşundan ve uygulamasından esinlenmiştir. Hint mistik geleneklerine göre Shri Lakshmi, hayırlılığı, zenginliği, güzelliği ve refahı temsil eder.


Eski Yazı Yeni Yazı

0 yorum

Bir yorum bırak

Lütfen not edin, yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.