Doğacan Onaran - Atelier Paprika

Doacan Onaran tarafından Mayıs 2016’da kurulan Atelier Paprika, el emeini ve renklilii ön planda tutan, ilhamını doadan ve gastronomiden alan sanatsal ve kiisel bir giriimdir. Zanaatkarlıın, el ile yaratmanın, üretmenin modern zamanlarda da yaamasını ve devam etmesini arzular. Sanatçının el çizimleri; dekoratif el oyması baskılara, giyilebilir sanat ürünleri olarak ipek fularlara ve kil takılara dönümektedir.

Atelier Paprika birbirinden farklı malzemeleri, tasarımları bünyesinde bulundurur. Ortak olansa her zaman yeniye, canlılıa, renklere, mutluluk ve güzel enerjiye açık olmalarıdır.

Sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sosyoloji lisans ve Kentsel Koruma ve Yenileme yüksek lisans eitimlerini tamamladıktan sonra Istanbul Culinary Institute’te gastronomi eitimi almıtır. Metin yazarı olarak farklı reklam ajanslarında, dergi ve gazetelerde çalıtır. 2013 yılından itibaren Münih’te yaamakta ve çalımalarını orada sürdürmektedir. İşleri bugüne dek özellikle yurt dıında pek çok önemli sosyal medya kanalında (Instagram, Instagram-Almanya, Etsy, Bored Panda, Artistic Moods, Huffington Post, Insider Art, Craftsposure, vb.) yer almıtır.


Eski Yazı Yeni Yazı

0 yorum

Bir yorum bırak

Lütfen not edin, yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.