Ceren Köroğlu - Hey!Maki

Hayatını evcil dostuyla paylaşan herkes bilir; onlar bu dünyaya gözlerini hayvan bedeninde açmış eşsiz ruhlardır. Her biri bu dünyayı kendilerine has karakterleriyle deneyimler.

Hatırladığım en küçük yaşlardan beri, onlarda fark ettiğim bu eşsizlik beni hep büyülemiştir.

Bu bağı ilk kez çok küçükken, kurcaladığım bir kitapta gördüğüm iki kocaman göz ile kurdum.

Şaşkın, ve devasa gözlerin sahibi Cadımaki (Tarsiyer) denilen tropikal bir primata aitti. Minik elleriyle sarıldığı dalda , merakla gözlerimin içine bakıyordu. Kağıdın üzerinde tanıştığım bu hayvanla bağımı onun türlü resimlerini çizerek yine kağıt üzerinde devam ettirdim. Bu artık bana yeterli gelmiyordu. Karar verdim; yaşadığı yere, Filipinler’e gidecek ve onun en yakın arkadaşı olacaktım!

Kızının hayallerine kayıtsız kalamayan babam, evimizin biraz uzağındaki ormanlık alanı göstererek bana “Bak orası Filipinler. Makilere istediğin zaman seslenebilirsin” müjdesini verdi. Çocukluğumun ilk yılları, uzunca bir süre karşıdaki ormanda yaşadığına inandığım Maki’me selam vererek geçti.

Şimdilerde tasarımcı iç mimar- illüstratör kimliğimle, evcil dostlarımız için ürünler tasarlarken çocukluğuma ve ilk arkadaşım Maki’ye yeniden bir selam veriyorum…

Hey!Maki ‘de tasarım, sanat ve zanaatı, üreticilerimizle beraber bir araya getiriyor, insanı olduğumuz hayvanların hayatına neşeli dokunuşlar yapıyoruz.

Dostluğun ilhamıyla…


Eski Yazı Yeni Yazı

0 yorum

Bir yorum bırak

Lütfen not edin, yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.