Nazlı Teko - The Lucky Food

Merhaba, ben Nazlı. Üniversitede İktisat okuyup, İnsan Kaynakları alanında yüksek lisans yaptıktan sonra 2014 yılında özel bir havayolu şirketinde kabin memuru olarak uçmaya başladım ve 6 yıldır havacılık sektöründeyim.

Yoga ve sağlıklı beslenme tutkunu, hostes ve
aynı zamanda Youtuber’ım. Kanalımda sağlıklı beslenme, spor ve havacılıkla ilgili
deneyimlerimi paylaşıyorum. Havacılık sektöründe çalışmaya başladıktan sonra çok fazla ülke görüp seyahat etme imkanım oldu.

Beslenmeye karşı olan ilgim ve işimin imkanları sayesinde gezdiğim bir çok
ülkede yeni lezzetleri denedim ve keşfettim. Sağlıklı besinlere ve mutfağa karşı olan ilgim arttıkça daha çok araştırmaya ve bu konuda daha fazla kitap okumaya başladım. Aynı zamanda online eğitimlerle de kendimi bu konuda geliştirdim. Evimin mutfağında denemeler yaparak tariflerin sağlıklı ve şekersiz versiyonlarını deneyerek kendi tariflerimi oluşturdum. Ve bunları denedikçe sağlıklı yiyeceklerin iyileştirici gücüyle buluştum.

Aslında iyi besinlerin bedenimi nasıl değiştirdiğini ve nasıl daha güçlü hissettiğimi fark ettim.
Gün içinde herkesin mutlaka tüketmesi gereken ve bedenimizin ihtiyacı olan bu sağlıklı besinlerle evde kendi granolamı yapmaya başladım. Her hafta yaptığım farklı granola çeşitlerim hayatımı hem kolaylaştırdı hem de sağlıklı ve fit kalmamı sağladı. Aslında bilmediğimiz sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli öyle yiyecekler var ki sadece denemek gerekiyor. Ön yargılarınızı yıkıp tamamen bedeninizi besleyecek ve sizi dinç tutacak bu besinlerle buluştuğunuzda hayatınız değişiyor. Bu benim için böyle oldu!


Sağlıklı besinlerin bende yarattığı olumlu değişimleri ve bu lezzetleri herkesle paylaşmak en büyük tutkularımdan biri haline döndü. İşte bu noktada The Lucky Food ortaya çıktı. Bana küçük yaştan beri yemek yapmayı öğreten anneme ve sonrasında sağlığın önemini hayatımda yaşadığım kötü tecrübeler sayesinde öğrensem de bugün geldiğim noktada minnet duyuyorum. Amacım benim hayatımda yaşadığım bu dönüşümü birçok kişinin de
yaşamasına yardımcı olabilmek.

Çünkü bedenimiz daha iyisini hak ediyor!


Eski Yazı Yeni Yazı

0 yorum

Bir yorum bırak

Lütfen not edin, yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.